среда, 22 септември, 2021

Приложиле лажни македонски пасоши – На Табановце уапсени двајца косовски државјани

На Граничниот премин Табановце вчера во 12.35 часот од слобода биле лишени З.Е.(25) и Х.Д.(27), двајцата од Косово, затоа што на увид и пасошка контрола приложиле туѓи, односно патни исправи на двајца македонски државјани.

– Идентитетот им бил утврден откако бил извршен преглед на нивниот личен личен багаж и биле пронајдени  нивните лични документи.

Тие биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, соопштија денеска од МВР.

Извор: Сител

Коментари

коментари

error: Content is protected !!