понеделник, 19 април, 2021

Христијан Мицкоски е позитивен на Ковид – 19

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е позитивен на коронавирус.

„По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на вирусот Ковид-19. Иако ги почитував препораките на здравствените лица, сепак се покажа дека не секогаш тоа е доволно. Чувајте го вашето здравје. Ќе го поминам и ова и на крај ќе победиме за нашата иднина!“, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Извор: 21ТВ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!