среда, 1 декември, 2021

Во страшна несреќа дечко и девојка го загубија животот: Најверојатно се работи за струен удар

Тага и неверување владеат во селото во близина на Ужице по смртта на Урош. (29), и неговата девојка Ј. J. (30).

Урош и девојката биле на гости кај неговата баба во селото, да ги поминат годишните одмори, да се одморат без да сфатат дека ова ќе им биде последен одмор.

Урош не одговорил на неколку телефонски повици на неговата мајка, во текот на вчерашниот ден. Потоа таа повикала роднина од Креман, да отиде во куќата и да види што се случува. На подот од туш кабината ги пронашол безживотните тела на две жртви. Ената била облечена, што сугерира дека се обидувала да го спаси Урош – велат селаните.

Медиумите ги пренесуваат изјавите на локалното население кое тврди дека Урош планирал да се ожени со својата девојка во блиска иднина, но неговите убави планови биле прекинати од страшна трагедија.

Случајот во полиција го пријавил братучед на Урош.

На местото на настанот, екипата на Брза помош констатирала смрт на две лица, а дежурниот лекар изјавил дека причина за смртта е струен удар.

Првите резултати од истрагата покажуваат дека телата на мажот и жената биле пронајдени под туш во бањата во лежечка положба.

Најверојатно, мажот бил погоден од струен удар додека се туширал, а истото и се случило и на жената која се обидела да помогне.

Вишото јавно обвинителство во Ужице нареди обдукција на обете тела.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!