Фото

157 нови случаи на коронавирус во Скопје

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.383 тестирања, а регистрирани се 347 нов случаj на ковид-19, од кои на територија на Скопје се 157.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Скопје од почетокот на епидемијата изнесува 42.746, а бројот на активни случаи изнесува 2.810.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 97.803, бројката на оздравени пациенти е 88.469, на починати е 3.010, а бројот на активни случаи изнесува 6.324.

Извор: 21 ТВ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!