понеделник, 28 ноември, 2022

Заев му подари на Вучиќ икона на Св. Пантелејмон

Премиерот Зоран Заев му подари на српскиот претседател Александар Вучиќ икона со ликот на Свети Пантелејмон како благодарност за денеска доставените вакицни од Фајзер.

-На претседателот Александар Вучиќ му подарив икона од светецот Пантелејмон, кој своевремено целиот свој живот го поминал во лекувањето на болните и во служба на изнемоштените, објави Заев на Инстаграм.

Извор: kanal5.com.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!