среда, 22 септември, 2021

Излетал од коловозот: Едно лице загина, а две се повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила 10 минути по полноќ на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Новоселски мост.

Патничко возило „бмв“, со швајцарски национални ознаки, управувано од М.С. (54) од Кичево, излетало од коловозот.

Во несреќата, М.С. починал на самото место, смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а сопатниците Н.С.(52) и Ќ.А.(52), исто така од Кичево се здобиле со повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на незгодата увид извршиле Јавен обвинител и екипа од ОВР Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител телото на М.С. е предадено за обдукција.

Извор: ТВ21

Коментари

коментари

error: Content is protected !!