среда, 22 септември, 2021

Бензема не е сигурен дали сака да остане во Реал – Го одложи склучувањето на договорот

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го одложи склучувањето на новиот договор со мадридскиот клуб, објави „Марка“.

Според шпанскиот весник, 33-годишниот фудбалер сака уште малку време да одлучи самиот дали е од корист за клубот или не.

На крајот на сезоната 2020/21, напаѓачот ќе ја донесе конечната одлука за својата иднина. Можеби Французинот ќе се врати во Лион.

Тековниот договор на играчот со Реал Мадрид се пресметува до летото 2022 година. Оваа сезона одигра 20 натпревари во Ла Лига, постигна 11 гола и направи пет асистенции.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!