Скопјанка уценувана од поранешниот љубовник, кој ѝ бил шеф

Скопјанка го пријавила во полиција својот шеф, но и поранашн љубовник, кој ја вознемирувал и ја уценувал, информираше МВР.

-На 08.02.2021 година во 14.40 часот во СВР Скопје, 32-годишна жена од Скопје, пријавила дека во временскиот период од 2018 година до 16.01.2021 од страна на 59 годишен маж, кој и бил претпоставен на работа и со кого неколку месеци била во љубовна врска, ја вознемирувал и ја уценувал, велат од МВР.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!