понеделник, 19 април, 2021

Нов земјотрес ја погоди Хрватска

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска повторно ја стресе областа Петриња, а хрватските медиуми јавуваат дека многу жители на тоа место излегле на улиците од страв.

Земјотресот е регистриран утринава по девет часот, на три километри југозападно од Сисак со длабочина од два километри.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!