вторник, 18 јануари, 2022

Ибрахимовиќ: Оди прави ги своите вуду сра*а , магаре

Напаѓачите на Милан и Интер и поранешните соиграчи од Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку, влегоа во конфликт на крајот на првото полувреме од четвртфиналниот дуел од Купот на Италија.

Шведскиот интернационалец го навреди силниот играч на противничката екипа, а изнервираниот Белгиец едвај беше запрен во намерата да се соочи со Златан на патот кон соблекувалната.

Според „Спорт Медијасет“, Швеѓанецот му рекол на Лукаку:

„Иди прави ги своите вуду сра*а , магаре“.

Играчот на Интер одговори:

„Е*ете се ти и твојата сопруга. Сакаш да зборуваш за мојата мајка? Кучкин син “.

Судијата им покажа жолт картон на двајцата, а Ибрахимовиќ подоцна го напушти теренот поради две јавни предупредувања. Интер го сврте резултатот со голот на Кристијан Ериксен од слободен удар во 97-та минута за 2: 1 минута обезбедувајќи пласман за полуфиналето.

Фудбалерот на Милан можеби се сетил на зборовите на сопственикот на Евертон Мошири од 2018 година, кога зборувајќи за трансферот на Белгиецот во Манчестер Јунајтед, истакна дека мајката на напаѓачот за време на патување во Африка, го советувала нејзиниот син да се пресели во Челзи, и тоа нешто било поврзано со вуду магијата. Лукаку тоа го негираше.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!