недела, 28 февруари, 2021

Маж пронајден во Пчиња без знаци на живот – Бил пријавен за исчезнат

Маж пронајден мртов во реката Пчиња во близина на автопатот Велес – Катланово.

На 22.01.2021 во 13.56 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на мостот на автопатот Велес – Катланово, во водите на реката Пчиња, бил пронајден починат С.П.(73) од Катланово, кој бил пријавен дека се оддалечил од дома на 20.01.2021.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!