недела, 28 февруари, 2021

Цеца против Карлеуша – Еве како започнало се и причината зошто се скарале

Добро познатиот конфликт меѓу „Цеца и Јеца“ е тема што е хит на балканот веќе подолго време. Сега се префрли на семејна драма, во која Анастасија исто така ја доби својата улога. Меѓусебните навреди, кавги, скандали и судски процеси, сепак, не се ништо ново за обожавателите на овие пејачи кои ја следат нивната поп-војна што постои помеѓу Карлеуша и вдовицата на славниот Аркан.

Сепак, почетокот на нивната врска беше сосема поинаков – Карлеуша велеше дека Цеца е нејзин идол, а Цеца ја поддржуваше Јелена, изјавувајќи дека еден ден ќе биде голема ѕвезда. Едно време тие гостуваа заедно во емисијата „Максовизија“ со водителот на Минимакс, што се емитуваше на телевизијата „Пинк“.

Сепак, конфликтот започна по изјавата на Карлеуша, која Цеца ја опиша како „скандалозна“.

„Сите сме курви! Не баш во вистинска смисла на зборот, но некаде. Ние знаеме како да заработиме добро. Јас се сметам меѓу врвните курви, кои знаат да продаваат за најдобра можна цена, на највисок начин. Аматерите не го знаат тоа и не вреди толку многу “, рече Карлеуша, па затоа Ражнатовиќ Аркан се најде навреден и изјави дека„ Карлеуша била пијана или дрогирана “.

Самата Цеца реагираше на изјавата на Јелена, велејќи дека е разочарана од односот на нејзината млада колешка.

„Само сум шокирана. Поточно, и не можам да го најдам вистинскиот коментар. Посебно жалам што ја пофалив и истакнав Јелена како идна sвезда што пее. Сепак, таа се одлучи за скандалозна кариера. Популарноста никогаш не се стекнува на овој начин. Препорачувам во иднина, сè што ќе каже, да зборува исклучиво во свое име, а не во името на сите свои колеги “, рече тогаш Цеца.

Подоцна во својата кариера, Карлеуша го коментираше овој коментар, изјавувајќи дека како девојче од деветнаесет години имала страшен конфликт со една од најсилните луѓе во 90-тите години на минатиот век.

„Како деветнаесетгодишно девојче имав страшен конфликт со Аркан, кој јавно ме нападна. Тој беше криминалец и јас му се спротивставив на многу културен, итар и храбар начин. Го кренав гласот против него кога дури и најмоќните луѓе во Србија не можеа да го сторат тоа. Цеца беше мојот пример. Но, кога ме нападнаа таа и Аркан, целиот свет ми се сруши “, рече пејачката.

Во 2010 година, Карлеуша објави отворено писмо на своите социјални мрежи, во кое подетално зборуваше за конфликтот со Светлана Цеца Ражнатовиќ, во кој се вели дека таа е виновна за смртта на нејзиниот свршеник Зоран Давидовиќ Канда. Како што напиша тогаш, Карлеуша по смртта на Аркан изјави дека „цревата ќе ви се влечат околу Белград“.

Во годините што следеа, Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша беа тема на домашните медиуми скоро секој ден.

Од време на време, Карлеуша ја повикува својата колешка, а според обожавателите и локалните таблоиди, Цеца „ги користи своите луѓе од сенка за да плука по Карлеуша“. Самата Јелена во повеќе наврати изјави дека „Цеца има договор со домашните медиуми“, и еднаш го обвини „Блиц“, наведувајќи дека „Цеца е главен уредник на нивниот дневен весник“.

Домашната јавност е запознаена и со тековните тужби во кои Карлеуша и Ражнатовиќ се главни учесници.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!