сабота, 16 јануари, 2021

Во куќа во Битола пронајдена почината грчка државјанка

Во куќа во Битола пронајдена е почината грчка државјанка. Починатата К.Г.(87) од Република Грција, која вчера била пронајдена , била со привремен претстој во Битола.

Како што соопшти МВР, во СВР Битола случајот бил пријавен на 12 јануари во 19.40 часот.

Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!