Роналдо се враќа во поранешниот тим, но тоа не е Реал Мадрид

Компанијата „Шевролет“, генерален спонзор на Манчестер јунајтед, е подготвена да го финансира трансферот на напаѓачот на Јувениус, Кристијано Роналдо, објави „Auto Esporte“.

Португалецот играше за англискиот клуб од 2003 до 2009 година. Заедно со Манчестер јунајтед, тој освои девет трофеи.

Акциите на Јувентус пораснаа 30 проценти откако Роналдо се приклучи на тимот. Фудбалерот дојде во Торино од Реал Мадрид во јули 2018 година. Јувентус плати 112 милиони евра за трансфер на Португалецот.

Оваа сезона, 35-годишниот Роналдо настапи на шест натпревари во Серија А, постигнувајќи осум погодоци. Засега нема информации дали тој ќе ја прифати понудата на Јунајтед.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!