понеделник, 25 октомври, 2021

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Обама проговори за вонземјани, oдговорот на поранешниот претседател ќе крене многу прашина

Обама не е единствениот поранешен претседател на САД што зборуваше на тема вонземјани во ток-шоу.

Вистината е таму, но нема да ја слушнете од Барак Обама.

Поранешниот претседател на САД рече дека ја испрашувал владата за вонземјани и НЛО додека бил на таа функција. Но, тој не сака да зборува за она што му било кажано.

Оваа недела, во интервју во емисијата „Лејт шоу“ со Стивен Колберт, Обама зборуваше за доверливите информации што ги добил за време на престојот во Белата куќа.

Демократот потврди дека прашал за вонземјаните, но се воздржа да го каже она што го знае.

„Секако го прашав тоа“, откри Обама кога Колберт спомна НЛО. „И?!“, Инсистираше новинарот.

„Не можам да ти кажам“, одговори Обама, насмеан малку, „извини“

Воздржувањето на Обама Колберт ја толкуваше како премолчена потврда дека не сме сами во универзумот.

„Добро, ќе го сфатам тоа како„ да “, рече тој.

-Затоа што ако ги нема, ќе кажевте дека ги нема. Вие само што одигравте рака во покер. Мислев дека играш покер. Вие ја покажавте целосно последната карта – заклучи новинарот.

President Obama appears on the Late Show with Stephen Colbert.

Поранешниот претседател одлучи да не го одвраќа Колберт од овој драматичен заклучок. „Слободно така мислете“, рече Обама.

Обама не е единствениот поранешен претседател на САД што зборуваше на тема вонземјани во ток-шоу. На почетокот на оваа година, Бил Клинтон му рече на Џими Кемел дека нема да биде „изненаден“ ако има вонземјани.

Клинтон исто така негираше дека американската влада ги чувала вонземјаните во озлогласената воздушна база Ареа 51 во Невада.

-Прво испратив луѓе да ги погледнат извештаите за областа 51, за да се осигурат дека таму нема вонземјани … Немаше вонземјани – рече тој.

Исечок од интервјуто во емисијата „Лејт шоу“ со Стивен Колберт и Обама ОВДЕ

Коментари

коментари

error: Content is protected !!