недела, 24 јануари, 2021

Тажна вест: Уште еден доктор ја изгуби битката со коронавирусот

Почина 60-годишниот хирург специјалист д-р Владимир Кочоски како последица на компликации со корона вирусот, дознава СДК.мк.

Две недели бил на лекување на Инфективната клиника во Скопје, по добиениот негативен тест неговата состојба нагло се влошила по што итно бил префрлен на КАРИЛ, но не успеал да се избори со компликациите кои ги предизвикал корона вирусот.

Доктор Кочоски е првата жртва од здравствениот персонал во Струшката болница, од вкупно досега 30-тина заболени медицински лица.

Извор: nezavisen.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!