Драма во ковид центарот во комплекс клиники „Мајка Тереза“ – пациент со остар предмет упатил закани кон вработена

Вчера околу 23:50 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека во во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, околу 22:30 часот пациент со употреба на остар предмет упатил закани кон вработената А. М. (31) од Скопје. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Коментари

коментари

error: Content is protected !!