недела, 24 јануари, 2021

На Кавани му се заканува суспензија поради расизам

На Уругваецот Едисон Кавани, кој му донесе победа на Манчестер Јунајтед против Саутемптон (3:2) во неделата, му се заканува суспензија поради расизам искажан на социјалните мрежи. Кавани му се заблагодарил на еден навивач што му честитал со зборовите „благодарам црнче“.

Со два гола и асистенција, Кавани беше најзаслужен за резултатски пресврт и победа на Манчестер јунајтед по водството на Саутемптон од 2:0.

Извор: 24info.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!