недела, 24 јануари, 2021

Мажи, добро отворете ги очите: Ова е новогодишен подарок што ниту една жена не сака да го добие

Мажите често чекаат до последен момент да купат подарок, меѓутоа постои еден подарок што секогаш им изгледа пригоден на мажите кога купуваат набрзина, но жените го мразат.

При избор на подарок, најдобро е да изберете нешто лично и оригинално, но во отсуство на време и идеи, најлесно е да го зграпчите првиот предмет што ќе го најдете на полицата. Сепак, не правете го ова затоа што вашите партнери, мајки, тетки или наставници на вашите деца нема да го ценат особено тоа. Имено, неодамнешната објава на Фејсбук откри кој подарок, според мислењето на жените, е најлош избор за нив.

Комплети непознати лосиони и хидратантни креми за тело во веќе подготвени пакувања со подароци воопшто не се посакуван подарок.

Оваа година, мора да избегнете купување на овој празничен подарок што може да го најдете во секоја аптека.

Малите шишиња со парфемирана хидратантна крема, сјаен сапун за тело и брендови за парфеми кои прават еднократни пакувања за подароци на Божиќна тема, не се популарни кај дамите.

Тој подарок со години се испраќа, фрла или собира прашина на полицата.

„Жените не го сакаат тоа“, рече една, предизвикувајќи вистинска полемика за непожелноста на малите шишиња опремени со подарок.

Каков подарок би ги направил жените среќни?

Модни додатоци, како што се часовник, обетки или очила за сонце. Се разбира, за да ги купите овие подароци, потребно е добро да ја познавате таа личност и нивниот стил.
Жените генерално сакаат нова облека, но потребно е да се погоди точниот број.

Ако сте сигурни дека дамата што купувате подарок за да сака да чита, можете да и купите добар роман. Може да добиете и стручна литература што се занимава со тема што ја интересира таа личност (книга со рецепти, книга за фотографија, автобиографија на позната личност …).

Ако сакате да вложите малку повеќе пари во подарок, можете да и купите дел од техниката. Нов телефон, фотоапарат или таблет може да ја израдува личноста ако со сигурност знаете дека им треба дел од нив.

Козметичките пакувања и шминка не се исклучени, но мора да бидат од бренд за кој знаете дека одредена дама користи или сака.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!