Приведен гостиварец кој агресивно се однесувал кон полициски службеници.

На 22 ноември, околу 13 часот и 40 минунти, на улица „Браќаа Ѓиновски„ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово, го привеле 19 годинишниот Ј.М од гостиварско Речане, кој се однесувал агресивно кон полициски службеници, додека вршеле службени дејства од областа на сообраќајот.

По целосно расчистување на случајот, против него ќе следува соодветен поднесок.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!