петок, 26 февруари, 2021

Ограбена црква во битолско

Непознат сторител во петокот или саботата ја ограбил црквата „Света Петка Римјанка“во битолското село Горно Ореово.

Тој со употреба на сила влегол во црквата и оттаму одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!