сабота, 5 декември, 2020

Падна првиот снег во Македонија

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија.

Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер.

За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!