сабота, 5 декември, 2020

„Mакедонецот” од Јувентус што ја одбра Шведска пред Македонија сепак имал нешто Mакедонско во себе

Вечерва по големиот успех на нашата фудбалска репрезентација, многу познати од сите свери од животот, политичари, џет-сетери, спортисти, меѓу кои и фудбалерот на Јувентус Дејан Кулушевски, кој нa “Инстаграм” го честититаа долго посакуваниот успех, учество на Европското Првенство во фудбалал на Македонската репрезентација.

Дејан Кулушевски важи за еден од најталентираните фудбалери во светот,што го потврди и неговиот соиграч Роналдо со кој заедно играат за Јувентус.Пред некое време од страна од Роналдо беше посочен за еден од идните светски ѕвезди во фудбалот.

Дејан Кулушевски одби да игра за Македонската репрезентација за да игра за Шведска.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!