сабота, 5 декември, 2020

Во сообраќајна несреќа кај Струмица почина едно лице

Вчера во попладневните часови на 7 ноември во полиција било пријавено дека на локалниот пат Струмица до село Просениково, од коловозот излетал автомобил „ауди А4“, управуван од 58-годишниот Б.К. од Радовиш.

Возачот починал на местото на незгодата.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Струмица.

Извор: strumicadenes.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!