сабота, 5 декември, 2020

Автобус удри 38-годишна жена во Велес

Автобус удри 38-годишна жена во близина на трговски центар во Велес October 29, 2020 Хроника Триесет и осумгодишна жена се здобила со тешки телесни повреди откако во неа удрил автобус.

Несреќата се случила утрово во 7 часот на улица „Благој Ѓорев“, во близина на трговски центар во Велес.

Автобусот со велешки регистарски ознаки, кој удрил во 38-годишната Н.Р. бил управуван од 59-годишниот Т.Р..

Како што информира попладнево портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, во незгодата, Н.Р. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес, каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

Полицијата извршила увид на местото на незгодата.

Како што информира за МИА д-р Весна Неделковска Николова, портпарол на ЈЗУ Општа болница Велес, повредената имала отворена скршеница на десна подлактица и и била укажана медицинска помош, а поради тежината на повредата со возило на Итна помош била препратена на понатамошно лекување во скопските клиники.

Извор: opserver.mk

Коментари

коментари

error: Content is protected !!