Драми во Шутка – пронајдено едно лице починато

МВР извести дека во затворот Шутка, било најдено починато 52-годишно лице, а медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство.

На 19.10.2020 во 06.50 часот било пријавено дека во Затвор Скопје бил пронајден починат И.С.(52) од Скопје. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била константирана смрт без траги на насилство, се вели во соопштението на МВР.

Пукање во Шутка – МВР со детали

На 19.10.2020 во 19.12 часот било пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Шуто Оризари, А.М.(19) од Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од три лица, кои потоа извадиле пиштол и испукале неколку куршуми во воздух.

Повредени лица од огненото оружје нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!