четврток, 22 октомври, 2020

И тој не остана имун: Роналдо е позитивен на Ковид-19

Еден од најдобрите играчи во светот, Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус.

Тестот му е откриен непосредно пред мечот помеѓу Португалија и Шведска, и тој нема да биде во комбинација, односно ќе биде во изолација.

Мирор потпирајќи се на изјава од федерацијата на Португалија, пишува дека Роналдо е веќе изолиран после позитивен тест со Ковид-19.

Тој бил во добра состојба, и немал симптоми. Воедно, бил единствен кој имал позитивен тест на вирусот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!