четврток, 22 октомври, 2020

(ФОТО) Тешко да ја препознаете: Како изгледала Георгина пред да го запознае Роналдо

Животот на Георгина Родригез (26) целосно се промени пред четири години кога го запозна Кристијано Роналдо (35).

Тогашната sвезда на Реал Мадрид еден ден влезе во продавницата на Гучи, каде што Георгина била вработена како асистент на продажба.

Вереницата на Роналд заработувала десет евра на час пред четири години, пишува The Sun.

Англичаните успеаја да ископаат фотографија на Георгина од времето пред Роналдо.

Георгина пред Роналдо

Патем, тие потсетуваат и на нејзината изјава дека сака сама да се избори за сè.

“Сакам да заработувам сама и не сакам некој да ми дава нешто. Ако можам да купам нешто ефтино, го правам тоа. Ако не можам да носам Шанел, одам во Зара”.

Денес, Георгина, мајка на едно од децата на Роналдо, има 21,3 милиони следбеници на Инстаграм.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!