четврток, 22 октомври, 2020

Ќе се гине на терен: Познат СОСТАВОТ – машки против Косово

Вечерва од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје во полуфиналето од плеј-офот за пласман на ЕП силите ќе ги одмерат Македонија и Косово.

Двајцата селектори Игор Ангеловски и Бернард Шаландес ги избраа стартните 11 за вечерашниот дуел.

Во нашиот напад ќе бидат Пандев и Несторовски, а веднаш зад нив членот на Леванте, Барди.

Македонија: Димитриевски, Бејтулаи, Адеми, Муслиу, Алиоски, Пандев, Ристовски, Велкоски, Николов, Барди, Несторовски.

Косово: Муриќ, Хадерџонај, Алити, Шала, Челина, Зенели, Бериша, Војвода, Кололи, Дрешевиќ, Нухиу.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!