четврток, 22 октомври, 2020

ГОЛАЗО: Ристовски шутираше – МАКЕДОНИЈА ВОДИ против Косово !!

Македонија води со 1:0 против Косово во квалификацискиот натпревар за Европското првенство.

По една акција каде Пандев ја пропушти топката, таа стаса до Стефан Ристовски кој незгодно шутираше, истата се одби од Алити и заврши во мрежата на Косово.

Македонија води со 1:0 и игра солидно.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!