четврток, 22 октомври, 2020

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје – едно лице загина

Тешка сообраќајна несреќа се случила пред 20 часот кај училиштето во Сингелиќ.

Во несреќата учестувале мотор и машина за сечење на дрва.

Возачот на моторот е повреден и итно е префрлен со Брза помош, додека пак другото лице кое управувало со машината, починало.

Во моментов полицијата врши увид.

Извор: ТВ21

Коментари

коментари

error: Content is protected !!