четврток, 22 октомври, 2020

Силен земјотрес во соседна земја – се тресеше и Македонија

Силен земјотрес со интензитет 4.0 степени според Рихтер ја потресе Албанија вечерва.

Епицентарот е со длабочина од 6 километри, 30 километри од Елбасан.

Земјотресот бил почувствуван и во Македонија.

Ова е втор земјотрес денес во Албанија

Рано утринава земјотрес со интензитет од 3.5 степени според Рихтер ја погоди Албанија.

Земјотресот бил на длабочина од 12 километри, на 36 километри оддалеченост од главниот град Тирана.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!