среда, 21 октомври, 2020

Тажна вест од Битола: Почина познат хирург

Денес, пред неполн час на официјалната страна болницата „Плоднос“ инфомираше дека починал доктор Јован Стефановски.

-ПОЧИНА ПРИМ. Д-Р ЈОВАН СТЕФАНОВСКИ

Со длабока жалост ја примивме информацијата за смртта на прим. д-р Јован Стефановски, познат битолски хирург. Тој не беше само одличен хирург, туку беше и наш пријател и поддржувач.

Стефановски е еден од пионерите во лапароскопската хирургија во битолската болница.

Упатуваме сочувство до неговото семејство.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!