четврток, 28 септември, 2023

(ФОТО) „Гоце бил ку*вар“ – вработена во битолската болница со ужасни зборови за Делчев

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев.

Овие зборови од кои ќе се згрози секој Македонец, Сузана ги напишала со цел да покаже дека народот не треба да се “замара“ со Делчев.

Нејзиниот Фејсбук статус погледнете го во продолжение:

-Аман бре луѓе се испотепавме за Гоце Делчев, абе гледајте децата да имаат живот да има плати поголеми, шо Гоце?

Кр**ар ги пуштал мажите да се борат, тој од жена на жена костумосан ни една слика нема во униформа, го отепале на п…а во некоја куќа в село му дошло преку глава на некој го накодошил кај Турците, сите исто ги почитуваме неговите изречени идеали ама нема да заборавиме на сегашноста, иднината..

Да се бориме за добри услови за нас и нашите деца подобро ќе биде. Гоце леб и иднина на децата нема да им даде,- напиша таа.

Коментари

коментари