четврток, 22 октомври, 2020

Фановите го уништија Роналдо поради пижама од 2 200 евра: Зарем баба ти те натера да го облечеш ова?

Кристијано Роналдо заедно со семејството ужива на јахта, но поради својот стајлинг се најде на мета на критики на Твитер и Инстаграм.

Имено, тој сподели романтична глетка на море, но фановите го нападнаа поради неговата пижама.

Имено, станува збор за пижама на „Луј Витон“ чија цена е 2 200 евра, но следбениците порачаа дека изгледа како да му ја сошила неговата баба.

„Роналдо изгледа како човек кој баба му го натерала да облече пижама која му ја купила за роденден“, „Се колнам дека мајка ми носи вакви работи кога оди на спиење“

„Мамо, зошто Роналдо ја носи твојата пижама?“, „Пижамата ти е луда, не ме интеренсира колку чини“.

Извор: Вистина.ком.мк

Коментари

коментари

error: Content is protected !!