недела, 20 септември, 2020

Македонија: Двајца оcудeници caкале да cилувaaт затвopeник во зaтвopoт – еве ги деталите

Во македонските зaтвоpи се случуваат необични случки. Таква информација ни доаѓа и од Охрид.

МВР соопшти дека во затворот во Охрид имало обид за силување на осуденик.

-На 15.09.2020 во 10:45 часот во СВР Охрид, вработен во Казнено поправната установа -Затвор Охрид, заедно со 19-годишник од Струмица, кој издржува казна во затворот, пријавиле дека на 09.09.2020 околу 03:00 часот, во собата на 19-годишникот насилно влегле осудениците Ч. и С. и се обиделе да извршат обљуба врз него. За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираше полицијата.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!