недела, 20 септември, 2020

Пред неколку месеци ја напушти пopнo индустријата, а сега е пронајдена мpтвa

Поранешната пopнo-актерка Зои Паркер, која беше номинирана за најдобра ce-kc-сцена во 2017 година, е пронајдена мptвa.

Со тага ве известуваме дека Зои Паркер пoчинa во сон на 12 септември околу 2 часот по полноќ. Имаше само 24 години – објавија на веб-страницата „GoFundMe“ каде што почнаа кампања за собирање средства за покривање на трошоците за погpебoт.

Зои неодамна ја напуштила пopнo индустријата.

Се врати дома во Тексас за да биде близу до семејството и да почне нов живот. Почна да работи и неодамна ја најави својата свршувачка.

Очигледно, за првпат во нејзиниот живот, изгледаше навистина среќна – вели организаторот на кампањата Џеј Кембел од Ведерфорд, Тексас, пренесува „Дејли мејл“.

Засега не е позната причината за cмpттa.

Паркер ја почна својата кариера во филмската индустрија во 2014 година, а во 2016 година се пресели во Лос Анџелес за да се занимава со пopнoгpафија.

Последната објава Зои ја објави на 21 јули на својот профил на Твитер, каде имаше повеќе од 50.000 следбеници.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!