понеделник, 19 април, 2021

Лепа Брена во 59-та година од животот го покажа телото и ги збуни сите (ФОТО)

Популарната пејачка Лепа Брена деноноќно крстари по хрватскиот брег, а времето поминато на луксузната јахта го користи за медитација и релаксација.

Таа изгледа нема намера да се врати од одмор. Само што започна летото таа и нејзиниот сопруг Бобо Живојиновиќ заминаа во Монте Карло, каде помина цели два месеци.

Оттаму дојдоа за кратко во Србија, а потоа отидоа во Хрватска. Таму Брена не се симнува од јахтата, а друштво ѝ прават нејзините пријателки со кои го заобиколуваат крајбрежјето.

Иако досега не се фотографираше во костими за капење, овој пат направи исклучок, па дури и малку претера. Но, сепак линијата што ја има може да предизвика љубомора кај многу нејзини врснички.

-Јога, медитација на нашето патување. Со капка лудост и инфантилност, напиша Брена на фотографиите што ги објави на социјалната мрежа Инстаграм.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!