недела, 20 септември, 2020

Споделувајте за да се помогне: Исчезна струмичанката Катја Терзиска

Исчезна струмичанката Катја Терзиска. Семејството за Струмица Денес вели дека последен пат е видена денеска во 16:00 часот пред хотел „Тивериопол“ во Струмица. Сите оние кои имаат било какви информации, нека се јават на следниот телефонски број: 078 400 694

Прочитај повеќе: В понеделник авионско прскање против комарци во Скопје

Во понеделник, на 10 август, во раните утрински часови, ќе се спроведе авионско прскање против комарци на подрачјето на Град Скопје.

Со тоа, како што соопшти Градот, ќе се спроведе четвртата фаза од авионската дезинсекција против ларви од комарци.

Доколку временските услови не дозволуваат прскање, дезинсекцијата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

Град Скопје апелира пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!