понеделник, 21 септември, 2020

Во Премиерлигата ако кашлаш – добиваш црвен картон

На 12 септември ќе започне новата сезона во Премиер лигата, а во неа ќе започнат да се применуваат и некои нови правила.

Засега се е на основа на разговори, а единствено што е јасно е дека и следната сезона ќе има по пет измени на натпреварите.

Медиумите во Англија пренесуваат дека се размислува на едно навистина чудно правило кое потекнува од пандемијата со корона вирусот.

Имено,секој фудбалер кој намерно ќе се искашла пред противнички фудбалер, со цел да го испровоцира, ќе добие директен црвен картон од страна на главниот судија.

Таквото однесување ќе се смета за наеспортско и непочитувачко кон противникот, но и кон целата Премиер лига.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!