(ФОТО) МВР пронајде нива со 112 стебла канабис во делчевско

олицијата пронашла нива со 112 стебла канабис во делчевство соопшти МВР.

Засадениот канабис бил пронајден денеска во атарот на делчевското село Град, во месноста Суви дол.

Стеблата канабис биле во висина од 75 сантиметри до три метри.

Јавен обвинител наредил стеблата да се подигнат за вештачење, по што се најавуваат и мерки за целосно расчитување на случајот.

Извор: 360степени

Коментари

коментари

error: Content is protected !!