понеделник, 19 април, 2021

Позната актерка на фејсбук: Гласам за полициски час од 21:00 часот, здравјето пред се

Познатата актерка Јелена Мијатовиќ на својот фејсбук профил сподели интересен статус во кој вели: Гласам за полициски час од 21:00! Здравјето пред се.

Деновиве посебно актуелно е прашањето дали е можно враќање на рестриктивните мерки и ограничување на движењето на граѓаните.

Прашањето се актуелизираше откако во јавноста се споделија фотографии од непочитување на мерките за растојание и носење маски, како и поради масовните собири на места на кои не е дозволено ниту нивно функционирање.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!