четврток, 13 август, 2020

„Југо“ удри во бетонска ограда и се преврте во Ѓорче Петров, тројца повредени

Тројца млади скопјани се тешко повредени откако со автомобил удриле во бетонска ограда и се превртеле. Несреќата се случила ноќеска на на ул. „5“ во нас. Ѓорче Петров.Според информациите од МВР, сопатникот Д.В.(18) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди, а сопатниците Д.Н.(18) и А.Т.(23), двајцата од Скопје, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплексот Клиники „Мајка Тереза“, каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош.Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Заев вечерва на соочување на Kанал 5 Мицковски одбил

Уредникот и водител на Само интервју на Kанал5 на фејсбук утрово најави дека вечерва пред изборниот молк гостин ке му биде само лидерот на СДСМ Зоран Заев а неговиот политички опонент ја одбил поканата. За жал вториот претендент за премиер ,председателот на ВМРО ДПМНЕ ја одби поканата ,поради.како пто ни беше кашано.презафатеност., напиша на својот фб профил Гоце Михајловски главен и одговорен уредник на ТВ Канал 5 и автор на емисијата Само интервју. Михајловски во кампањата која беше прекината заради пандемијата и датумот за предвремените парламентарни избори беше поместен за 15 ти јули (среда) го направи првиот изборен дуел на лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицковски. И покрај одбивањето на Мицковски еден од претендентите за премиер во новата влада по изборите уредникот Михајловски вели: Кој ке победи, а кој ке формира Влада,вечерва на телевизиското “Вембли“ погледнете го мега изданието на Само Интервју со Гоце Михајловски и Зоран Заев ексклузивно на Канал 5 Телевизија.

Интервјуто е вечерва во 21 и 15 на Kанал 5

Коментари

коментари

error: Content is protected !!