Хит на социјалните мрежи – Дедо покажа што за него значи физичка дистанца

Една фотографија и илјада и четиристотини лајкови.

Дедото во автобусот им покажа на останатите патници што значи да се биде на физичка дистанца.

Прочитај повеќе: Авалон-продукција ја поздрави одлуката да се дозволат јавни настани

Авалон-продукција ја поздрави дозволата за организирање јавни настани во земјава откако Комисијата за заразни болести на состанок денеска го одобри протоколот кој мината недела го предложија претставници на Здружението на музичари и на организатори на јавни настани.

– Концертите се враќаат во Македонија! Успеавме да се договориме со Министерството за здравство концертите да се вратат во Македонија под повеќе од достоинствени услови за публиката да може да ужива, а сепак по протоколи (заштитни маски и скратени капацитети) за безбедно одржување. Авалон се враќа со одлична концертна понуда за август и септември – open air, соопшти Авалон-продукција, најавувајќи детали следната недела.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!