понеделник, 26 јули, 2021

Адеми блесна за пет минути, Динамо пред победа – даде гол, па изнуди пенал (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми со гол и изнуден пенал тргна во рестартот на сезоната во Хрватска за својот клуб, па пет минути му требаа со два блесоци за да ги донесе „модрите“ на чекор до победа во Вараждин.

Динамо има убедливи 2-0 на гостувањето и три бода веќе во рака за да го продолжат шампионскиот марш кон нов пехар, како потврда дека се најдоминантниот тим во Хрватска во изминатава деценија, во која само еднаш загубија битка за трофејот.

Адеми покажа дека е во извонредна форма и дека не случајно големи екипи го следат, а последни информации се дека три руски гиганти од Москва се заинтересирани да го ангажираат.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!