петок, 26 февруари, 2021

Милер го прашаа дали Роналдо или Меси, тој кажа: Најдобар е само еден

Томас Милер се вклучи во „вечната дебата“ околу тоа дали е подобар Роналдо или Меси, одговарајќи дека за него најдобар светски фудбалер во моментов е соиграчот од Баерн Минхен, Лионел Меси.

„Кој е најдобар? Со кого би сакал да играм? Дали Меси или Роналдо? Пред некоку години можеби ќе одговорев Меси, но за мене сега број 1 е Левандовски. Ние сме среќни што го имаме крај себе во Баерн, мислам дека и какокласичен голгетер е подобар од Роналдо. Имам максимална почит за Меси и за Роналдо, кои во изминатите десетина години редовно даваат по 50 гола секоја сезона, но Левандовски би бил мојот избор“, изјави Милер.

Германскиот ас сезонава постигна седум погодоци, но има и дури 18 асистенции до соиграчите, со што има огромни заслуги во походот на Баерн по нова шампионска титула. Баварскиот гигант има седум бода предност во однос на Борусија Дортмунд, а Милер, Левандовски и соиграчите веќе в сабота ги очекува ново дерби, на гостински терен против Баер Леверкузен.

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Еден од најдобрите играчи на светот само во 2019 година заработи 105 милиони долари од фудбал и маркетинг.

Најголемата ѕвезда на Јувентус од Торино е секако Кристијано Роналдо кој стана првиот фудбалер во историјата кој во кариерата заработи милијарда долари.

Тој е само третиот спортист во „клубот“ на милијардери, претходно тоа им успеа на голферот Тајгер Вудс и боксерот Флојд Мејведер.

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот.

Еден од најдобрите играчи на светот само во 2019 година заработи 105 милиони долари од фудбал и маркетинг.

Тоа го доведе до четвртото место на листата богаташи спорд „Форбс“ меѓу познатите личности.

Портуугалецот од договорите со клубовите во кои настапуваше (Спортинг, Манчестер јунајтед, Реал, Јувентус) имаше заработка во кариерата од 650 милиони долари, а остатокот дојде од маркетинг.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!