Ова е македонската Емили Ратајковски (ФОТО)

Скопје е убаво поради многу нешта, но дефинитивно негово обележје се и преубавите девојки кои можеме да ги видиме на секој чекор, пишува Слободен Печат.

Еден таков пример е преубавата и атрактивна скопјанка Георгина Тодоровска (19) која во последно време е сè повеќе актуелна на социјаните мрежи, особено на Инстаграм.

Таа е студент на економскиот факултет, но во слободно време работи и како фото-модел.

Таа неодамна позираше пред фото-објективот на фотографот Богдан Глишиќ, а фотографиите навистина изгледаат светски:

Коментари

коментари