ВИДЕО: Ново шоу на Алиоски – даде гол на тренинг, па ја „скрши“ камерата

Езџан Алиоски и неговиот Лидс се подготвуваат за продолжетокот на Чемпионшип лигата во кој ќе атакуваат на првите две места кои носат директно учество во Премиер лигата, следната сезона.

Марсело Биелса пред една седмица ги построи своите пулени, а нашиот репрезентативец повторно имаш свое шоу и го привлече вниманието на англиската јавност. На денешниот тренинг, Алиоски даде ефектен гол со глава, а потоа од радост ја „скрши“ камерата која го снимаше.

Шоуто на Алиоски:

Well, he definitely didn't calm down over the break 🤣 #GjanniBreaksCam

Geplaatst door Leeds United op Woensdag 27 mei 2020

Со 71 освоен бод, Лидс е лидер во Чемпионшип, а на врат му дише ВБА кој има со само еден бод помалку.

Коментари

коментари