Реисот Реџепи се ожени за 50 години помлада девојка, протекоа фотографии од церемонијата

Поглаварот на Исламската верска заедница, реисот Сулејман Реџепи се ожени по втор пат, а овојпат се омажи за дури 50-години помлада девојка.

Според она што се објавија повеќе медиуми, станува збор за 24-годишната Емина Јетиши од Скопје. Таа е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани.

Реџепи претходно 4 години беше „сингл“.

Коментари

коментари