Пендаровски реагираше за името, ама за неговото – го претставија како Црвенковски (Видео)

Пендаровски се изнервира за името, ама неговото! И реагираше веднаш… Камо среќа вака да реагираа за името на државата нашите политичари во последните 30 години.

На денешната прес конференција по повод одржаниот советот за безбедност кај претседателот Стево Пендароски се случи еден интересен момент. Покрај сериозните теми кои беа очекувани да се соопштат, сепак презентерот на конференцијата го згреши презимето на претседателот.

Извор: Puls24.mk

Видеото можете да го погледнете со клик ТУКА

Коментари

коментари

error: Content is protected !!